Jak złożyć zamek do drzwi? Przekonaj się, że to proste!

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że wymiana zamka to skomplikowana czynność. Nic bardziej mylnego. Jeśli zajdzie taka potrzeba, wcale nie musisz korzystać z kosztownej usługi fachowca. Realizacja całej operacji jest prostsza, niż myślisz. Jak złożyć zamek do drzwi? Zobacz, co trzeba wiedzieć i rozwiąż problem na własną rękę!

Jak złożyć zamek do drzwi? Zobacz od czego zależy przebieg zadania

Zastanawiając się, jak złożyć zamek do drzwi, musisz wiedzieć, że wszystko zależy od mechanizmu, jaki wykorzystuje. To właśnie on decyduje, czy w razie konieczności wymiany potrzebna będzie wyłącznie wkładka, czy też całkowicie nowy zamek. Trzeba przy tym pamiętać, iż niektóre warianty nie zawierają wymiennych wkładek. W takiej sytuacji nie obejdzie się bez zamiany całości.

Składanie zamka do drzwi – jak obchodzić się z wkładką?

Jak złożyć zamek do drzwi? W pierwszej kolejności przyjrzyjmy się wkładce. Wymieniając ją, na samym początku należy dokonać demontażu śruby odpowiedzialnej za mocowanie szyldu oraz tej, która przetrzymuje wkładkę. Następnie w rozkręconym zamku umieść klucz i przekręcając go w lewo lub w prawo ustaw trzpień w osi wkładki, co umożliwi wyciągnięcie elementu. Po umieszczeniu zamiennika ponownie nastaw trzpień we wskazanej pozycji. Kolejno przykręć śrubę mocującą i zainstaluj szyld.

Jak złożyć zamek do drzwi, gdy trzeba wymienić cały mechanizm?

Jak natomiast złożyć zamek do drzwi, gdy wymianie będzie podlegał cały mechanizm? Na początek zdemontuj szyld oraz klamkę. Następnie odkręć śruby służące mocowaniu zamka. Przyda się tutaj śrubokręt w celu jego podważenia. Gdy zostanie wyjęty, ulokuj w jego miejscu nowy element, przykręcając go śrubami i sprawdź, czy działa sprawnie poprzez umieszczenie klucza. Jeśli wszystko poszło zgodnie z planem, pozostaje ponownie zamocować szyld i klamkę.

Instalacja nowego zamka bądź też samej wkładki wymaga elementów, które dopasowane są do poprzednio użytkowanych części. Wybierając zamienniki, sprawdź więc główne parametry, takie jak rozstaw zamka, a także odległość, jaka dzieli go z osią obrotową klamki. Uzyskane wyniki skonfrontuj z właściwościami zamiennych komponentów. Dostosowanie może ułatwić Ci asortyment naszego sklepu, w którym znajdziesz wszystko, co niezbędne w montażu mechanizmu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl