Jak zamontować zawiasy do drzwi? Nasz poradnik

Jesteś osobą, która wszelkie prace remontowe wykonuje na własną rękę? Uważasz się za „złotą rączkę”, która nie potrzebuje pomocy fachowców? W tym poradniku przygotowaliśmy dla Ciebie instrukcję, jak zamontować zawiasy do drzwi. Jeśli szukasz informacji, które pomogą Ci przygotować drzwi do montażu, to świetnie trafiłeś. Czytaj dalej, a cały proces stanie się w Twoich oczach banalnie prosty.

Montaż zawiasów — pierwsze kroki

Jak zamontować zawiasy do drzwi? Przede wszystkim musisz odpowiednio przymocować je do skrzydła drzwiowego. Pamiętaj, że powinny się one znaleźć we wszystkich gniazdach, których jest zazwyczaj trzy. Ważne jest, by zrobić to starannie i umieścić je w skrzydle dobrą stroną. Jest ona odpowiednio oznaczona, np. napisem. Następnie powinieneś zaznaczyć otwory przeznaczone do montażu. Po wyjęciu zawiasów trzeba odpowiednio je pogłębić. Zrobisz to oczywiście przy pomocy wiertarki lub wkrętarki wyposażonej w odpowiednio cienkie wiertło. Jest to bardzo istotne, ponieważ w przeciwnym wypadku, podczas wkręcania wkrętów może dojść do rozwarstwienia skrzydła lub powstania na jego powierzchni nieestetycznych pęknięć.

Dalsze etapy montowania zawiasów

Gdy otwory będą już miały optymalną głębokość, umieść zawiasy z powrotem w gniazdach i zamontuj w nich wkręty. Tak przygotowane skrzydło może zostać umieszczone na ościeżnicy. Jeżeli poprzednie etapy pracy zostaną wykonane prawidłowo, ten proces nie powinien przysporzyć Ci żadnych problemów. Pamiętaj, że między drzwiami a ościeżnicą powinna znaleźć się niewielka luka. Najlepiej, jeśli będzie ona wynosić około 3 mm. Taka szpara gwarantuje płynną pracę drzwi.

Aby odpowiednio wyregulować ich wysokość, skorzystaj z wcześniej przygotowanego klina. Wystarczy wsunąć go w szczelinę między dolną ramę skrzydła drzwiowego, a podłogę. Pamiętaj, by umieścić go w połowie szerokości montowanych drzwi. Gdy już ustalisz optymalną wysokość, wystarczy mocno dokręcić zawias przy pomocy odpowiednich śrub. W ten sposób skrzydło zostanie przymocowane do ościeżnicy, a drzwi powinny być gotowe do użytkowania. W przypadku jakichkolwiek nierówności możesz je poprawić, regulując śruby regulacji luzu bocznego. Jak widać, montowanie zawiasów do drzwi jest całkiem proste i można przejść przez ten proces w szybkim tempie. Szczególnie jeśli skorzystasz z asortymentu dostępnego w ofercie naszego sklepu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl