Jak sortować śmieci? Krótki poradnik

Segregacja śmieci jest bardzo ważna z ekologicznego punktu widzenia. Ma ona znaczący wpływ na ograniczenie ilości odpadów trafiających na wysypisko. Dzięki niej udaje się odzyskać znaczną część materiałów dzięki recyklingowi. Przekłada się to poprawę warunków życia zwierząt i roślin. Zastanawiasz się jak sortować śmieci w domowych warunkach? Może to być znacznie łatwiejsze niż myślisz. Wszystkiego dowiesz się z dalszej lektury tego tekstu.

Sortowanie śmieci w domu - to bardzo proste

By ułatwić sobie sortowanie śmieci w domu, wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie kosze. Są one dostępne w specjalnych zestawach. Kosze są tych samych wymiarów i można umieszczać je obok siebie. Dzięki temu zmierzając do kosza i trzymając w ręku zarówno odpady plastikowe, jak i np. odpady bio, możesz umieścić każdy element w odpowiednim miejscu. Gdy pojemniki się zapełnią, wystarczy wynieść ich zawartość do odpowiedniego kubła. Mieszkając w bloku na osiedlu zrzeszonym w ramach spółdzielni mieszkaniowej, odpowiedni rodzaj śmietnika z pewnością będzie znajdować się w okolicy. Jeśli jednak mieszkasz w domu jednorodzinnym, sam musisz zadbać o przygotowanie kubła na konkretny rodzaj odpadów. Pamiętaj, że każdy zbiornik odpowiada konkretnej grupie śmieci. Do pojemników niebieskich lub posiadających niebieską naklejkę, powinieneś wrzucać makulaturę. Zielone z kolei odpowiadają elementom wykonanym ze szkła. Kontenery w kolorze żółtym są przeznaczone do wyrzucania plastiku oraz metalu. Odpady zmieszane umieszcza się zazwyczaj w koszach w czarnym kolorze. Coraz częściej stosuje się także zbiorniki brązowe - służą one do wyrzucania tzw. bioodpadów.

Segregacja śmieci oznacza niższe koszty ich wywozu

Jeśli wciąż zastanawiasz się, czy warto i jak sortować śmieci w domu, to warto zauważyć, że jest to również pewien sposób na generowanie oszczędności. Osoby, które deklarują segregację oraz wykonują ją w prawidłowy sposób, są objęte niższą stawką za wywóz odpadów. Warto więc przyłożyć się do tego tematu i oddzielać od siebie śmieci w optymalny sposób. Jak to zrobić? Wystarczy zajrzeć do naszej oferty.

Jak sortować śmieci? Sprawdź nasze propozycje

Jeśli zastanawiasz się, jak efektywnie sortować śmieci, to sprawdź asortyment dostępny w naszym sklepie. Przygotowaliśmy dla Ciebie specjalne zestawy koszy do segregacji. Wystarczy przygotować dla nich odpowiednie miejsce w domu i sortowanie odpadów stanie się dla Ciebie banalnie proste. Oferujemy pojemniki w różnych kolorach i wymiarach. Są estetyczne i poręczne - wyposażone w wygodne klapki, co jeszcze bardziej ułatwi Ci postępowanie zgodnie z zasadami ekologii.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl