Jak powinna wyglądać organizacja w kuchni? Kilka cennych wskazówek

Jesteś w trakcie urządzania swojej kuchni? Zadbaj więc o to, aby dobrze przemyśleć i rozplanować przestrzeń. Tylko wtedy korzystanie z pomieszczenia będzie wygodne i będzie panował w nim porządek. W dzisiejszym artykule podpowiemy Ci, jak powinna wyglądać organizacja w kuchni. Skupimy się zarówno na rozmieszczeniu mebli i sprzętu, jak i na nieco drobniejszych produktach.

Organizacja mebli i sprzętu w kuchni

Projektując rozmieszczenie mebli i sprzętu w kuchni, warto podzielić przestrzeń na strefy. Wówczas przygotowywanie posiłków stanie się szybsze i nie będzie konieczności przemierzania całego pomieszczania w poszukiwaniu interesującego Cię produktu. Strefy te służą odpowiednio do:

przechowywania żywności – jest to lodówka i szafki, w których przechowywać będziesz artykuły spożywcze. Urządzenie chłodnicze powinno znajdować się blisko wejścia. Wtedy łatwiej jest wypakować zakupy;

przygotowywania posiłków – strefa przygotowywania posiłków powinna znajdować się tuż obok miejsca, w którym będziesz przechowywać żywność. Dzięki temu potrzebne produkty będziesz mieć zawsze pod ręką. W pobliżu warto też umieścić pojemnik na śmieci – to znacznie ułatwia utrzymanie porządku. Najlepiej od razu zainwestować w cały system koszy do segregacji odpadów;

gotowania i pieczenia – piekarnik, kuchenka i wszystkie akcesoria niezbędne do przygotowywania posiłków;

zmywania – czyli zlew i zmywarka. Obie rzeczy powinny znajdować się obok siebie.

No i oczywiście, nie zapominaj o dostępie do gniazdek elektrycznych. W kuchni często używa się różnorodnych urządzeń. Z całą pewnością warto więc zadbać o źródło ich zasilania.

Wewnętrzne organizery

Organizacja w kuchni to nie tylko porządek na zewnątrz, ale też we wnętrzu szafek. Zapewnia on wygodny dostęp do produktów. Jeśli zadbasz o ich odpowiednie rozmieszczenie, nie trzeba będzie ich szukać, co niestety często kończy się wyjmowaniem całej zawartości danej półki.

W tym wypadku dobrze jest skorzystać z systemu Cargo, który znajdziesz w naszym e-sklepie. Są to specjalne, pojemne kosze, które pozwalają segregować przedmioty. Umieszczone w nich rzeczy będą zawsze w zasięgu ręki. W kuchni doskonale spisują się też szuflady. Od razu po otwarciu widać całą ich zawartość. Czasami warto je jednak wzbogacić o dodatkowe organizery.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl